[Vild-ledare] Nisse flyttar, ledaraktivitet, bastuhajk

Nils Svensson svensson.nils at gmail.com
Sön Nov 2 14:53:09 CET 2014


Hej Hallå!
Tänkte göra en koll nu när förslaget sjunkit lite - hur många som kommer och lite när det passar. Ser att jag bara skrev den 8/11 men det jag tänkte är övernattning för de som vill mellan fred-lörd. Bastun är bokad både fred kväll och lörd fm. Vill man inte sova över är det bara att komma och dyka in i bastun eller hänga med oss när det passar.
//Nisse

> 24 okt 2014 kl. 21:28 skrev Filip Törnqvist <filto338 at hotmail.com>:
> 
> Hej!
> stort grattis till er bådea Fredrik och Nisse! Skulle också gärna delta, men jag fick en dotter för 6 veckor sedan:-). Vore det ok att inte stanna över natt?
> 
> /Filip
> 
> Skickat från min Sony Xperia™-smartphone
> 
> 
> 
> ---- Fredrik Neregård skrev ----
> 
> Hej!
> 
> Det låter jättetrevligt. Jag kommer gärna om det går, kan dock inte säga något bestämt eftersom vi fick tvillingar för två veckor sedan :-)
> 
> // Fredrik
> 
> Den 22 oktober 2014 23:20 skrev Nils Svensson <svensson.nils at gmail.com>:
>> Hej Go´vänner!
>> 
>> Jag har inte varit så aktiv senaste året, eller två åren förresten...  för det har varit mycket annat som tagit min tid. Jag är tillsammans med en kvinna i stockholm sen ett par år tillbaka så många helger tillbringas där. 
>> Det är mycket som händer i mitt liv just nu. Jag har äntligen gjort slag i saken och sagt upp mig och startat en egen firma. NS teknik & Människa heter den och genom den vill jag kombinera uppdrag som teknikkonsult men även bredda mig åt ledarskap, teambuilding och kanske lyckas jag få in mina trummor på ett eller annat sätt där :)
>> 
>> Under hösten flyttar jag upp till Stockholm, ihop med min Marie. Jag skulle vilja fira av min tid här i Norrköping genom att ordna ännu en bastuhajk till Glottern. Innan jag gör den publik på vildlistan tänkte jag höra med er om vi skulle göra en ledarträff av den.
>> 
>> Är det några av er som skulle vilja hänga med ut o basta o sova över i vindskyddet /tält  den 8 november?
>> 
>> Hoppas det, för det skulle vara fint att träffa några gamla bekanta och förstås även nya friska ledare.
>> //Nisse
>> 
>> _______________________________________________
>> Listans utskicksarkiv: http://lists.liu.se/pipermail/vild-ledare/
>> 
>> Vild-ledare mailing list
>> Vild-ledare at lists.liu.se
>> https://lists.liu.se/mailman/listinfo/vild-ledare
> 
> 
> 
> -- 
> Fredrik Neregård
> Värna Långviksvägen 119
> 59793 Åtvidaberg
> Tel: 0734 186076
> www.neregard.fotosidan.se
-------------- next part --------------
En HTML-bilaga skiljdes ut...
URL: http://lists.liu.se/pipermail/vild-ledare/attachments/20141102/eb3f14b1/attachment.html 


More information about the Vild-ledare mailing list